Jeśli jesteś kimś, kto zawsze mówi "jestem taki zestresowany", to czas sprawdzić, czy to prawda, a jeśli tak, to zrobić coś z tym!

Stres w miejscu pracy jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów stresu na całym świecie, ale tutaj, w Wielkiej Brytanii, niezliczone dni pracy są tracone w wyniku poczucia przytłoczenia obciążeniem pracą, celami, terminami i celami.

Ważne jest, aby zrozumieć powagę tego, co stres może zrobić dla twojego umysłu i ciała, uzupełniając bardzo szkodliwy obraz zdrowia. Większość ludzi zakłada, że stres jest po prostu czymś, z czym musimy sobie radzić, ale kiedy zrozumiesz, jak źle może być, z pewnością powinniśmy robić więcej o stresie w pierwszej kolejności?

Aby pomóc Ci zrozumieć, dlaczego stres nie jest akceptowalną częścią nowoczesnego miejsca pracy, sprawdźmy 10 sposobów, w jakie stres w pracy może uszkodzić Twoje ogólne zdrowie i samopoczucie.

10 Wpływ stresu w miejscu pracy na Twoje zdrowie

  1. Stres wpływa na Twój wzorzec snu, co skutkuje brakiem snu i możliwą bezsennością
  2. Stres może pomóc ci przybrać na wadze, ponieważ zbyt duża ilość kortyzolu (hormonu stresu) krąży po twoim ciele, wpływając na twój apetyt
  3. Stres może powodować izolowanie się od osób, na których ci zależy, co niekorzystnie wpływa na twoje zdrowie psychiczne i może powodować, że wkrada się lęk i depresja
  4. Stres niepotrzebnie obciąża Twoje serce, co może prowadzić do zawałów, chorób serca, udarów i podwyższonego ciśnienia krwi
  5. Stres zwiększa szanse na rozwój cukrzycy i wszystkich szkodliwych skutków, które towarzyszą temu schorzeniu
  6. Stres może powodować problemy trawienne, które mogą powodować regularne rozstroje żołądka
  7. Stres może przyczynić się do zwiększenia szans na rozwój astmy
  8. Stres może powodować problemy ze skórą
  9. Stres może powodować bóle głowy i migreny do wystąpienia
  10. Stres może powodować, że czujesz się zmęczony przez cały czas, co oznacza, że nie będziesz miał takiej samej ilości regularnych ćwiczeń, co zagraża Twojemu ogólnemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

To nie jest szczególnie zdrowy obraz, aby spojrzeć na, prawda?

Prawda jest taka, że kiedy siedzimy na naszych krzesłach biurowych lub staramy się wykonywać spokojną pracę z wygodnych kabin biurowych, kładziemy na siebie zbyt dużą presję, aby spróbować i odnieść sukces.

Aby firma odniosła sukces, każdy członek personelu musi czuć się doceniany i wspierany, a jeśli tak nie jest, stres może łatwo się wkraść. Zrozumienie głównych przyczyn stresu w miejscu pracy pomoże Ci nie tylko rozpoznać, kiedy stres może zacząć być problemem, ale także pomoże Ci wprowadzić środki, które pozwolą Ci uniknąć stresu w pierwszej kolejności.

Warto również zaznaczyć, że nie da się całkowicie uniknąć stresu w życiu. Może się zdarzyć, że pracownik cierpi z powodu problemów w domu, być może problemów finansowych lub rodzinnych, i w rezultacie ten stres przeradza się w stres w miejscu pracy. Zaczynają popełniać więcej błędów przy biurku, wnoszą mniejszy wkład we wspólne sesje przy stołach w sali konferencyjnej i w rezultacie są znacznie mniej wydajni niż kiedyś.

Oferowanie poufnych usług doradczych dla pracowników jest dobrym rozwiązaniem, ale również polityka otwartych drzwi, która pozwala im przyjść i porozmawiać o swoich problemach, jest również dobrym rozwiązaniem. Często rozmowa o problemie wystarczy, aby stał się on mniejszym problemem, ale trzeba pomóc pracownikom poczuć, że mogą się do nas zwrócić.

Największym problemem jest dość niesprawiedliwe piętno, które wciąż przylega do stresu w dzisiejszych czasach.

Mamy tendencję do myślenia, że powinniśmy "postawić się i zamknąć", zająć się tym i przestać jęczeć, ale wszyscy jesteśmy ludźmi, a to oznacza, że od czasu do czasu będziemy się zmagać. Jeśli czujesz, że zmagasz się ze stresem w pracy, powinieneś to przyznać, zrozumieć, że nie brakuje ci i nie zawodzisz, i pracować nad jego zmniejszeniem za pomocą kilku technik zarządzania stresem w miejscu pracy.