Można by pomyśleć, że w siedzeniu nie ma nic złego. W większości przypadków tak nie jest. Jednak gdy siedzisz zbyt długo, drastycznie zwiększasz czynniki ryzyka wystąpienia problemów zdrowotnych, a niektóre z nich są bardzo niepokojące w perspektywie krótko- i długoterminowej.

Najważniejsze jest to, że każdy pracownik biurowy jest klasyfikowany jako osoba prowadząca siedzący tryb życia, co jest bardzo niepokojące, jeśli jesteś osobą, która regularnie chodzi na siłownię lub zaczyna biegać rano! Posiadanie aktywnego widoku biurowego jest bardzo ważne - musisz siedzieć przy biurku, aby wykonywać swoją pracę, a jeśli chcesz zmniejszyć czynniki ryzyka, musisz być kreatywny w swoim myśleniu.

Sprawdź tę infografikę, aby naprawdę popchnąć punkt do domu.

Źródło - https://www.rogerperkin.co.uk/standing-desk/sitting-is-killing-you/

Sprawdźmy 10 zagrożeń dla zdrowia związanych z siedzeniem przez zbyt długi czas.

  1. Zwiększone ryzyko problemów z ser cem - Kiedy jesteś siedzący, czyli zbyt długo siedzisz na swoim biurowym krześle, zwiększysz swoje ryzyko problemów z sercem, takich jak zawał serca, wysokie ciśnienie krwi i choroby serca.
  2. Będziesz żył krócej - Wszystkie problemy, o których zamierzamy wspomnieć, będą działać w kierunku skrócenia twojego życia; to dość przerażające, prawda?
  3. Wyższe ryzyko demencji - Ćwiczenia są niezbędne dla zdrowia mózgu, jak również ciała, więc jesteś na zwiększone ryzyko zwyrodnieniowej choroby mózgu przez siedzenie zbyt długo.
  4. Cofanie ćwiczeń wykonywanych poza pracą - Bez względu na to, co robisz poza pracą, cofniesz to wszystko, siedząc przy biurku, nie wstając i nie ruszając się. Używanie biurka stojącego z regulacją wysokości jest dobrym antidotum, ponieważ można stosować rutynę siedzenia i stania.
  5. Zwiększone ryzyko cukrzycy - Będziesz cierpieć na zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy w wyniku potencjalnego przyrostu masy ciała.
  1. Zwiększone ryzyko DVT - Siedząc zbyt długo w każdej sytuacji, narażasz się na ryzyko rozwoju DVT, więc ważne jest, aby wstać i poruszać się często.
  2. Przyrost masy ciała - jeśli nie ćwiczysz, ryzykujesz przybranie na wadze, a to wiąże się z szeregiem czynników ryzyka.
  3. Może powodować niepokój, stres i depresję - brak ćwiczeń i siedzenie w jednym miejscu przez zbyt długi czas może powodować stres, niepokój, a nawet depresję w dłuższej perspektywie.
  4. Zwiększone ryzyko bólu pleców - Ponownie, zbyt długie siedzenie oznacza, że będziesz wywierać nacisk na swój układ mięśniowo-szkieletowy, co może prowadzić do bólu dolnej części pleców, górnej części pleców, bólu szyi i problemów z nadgarstkami.
  5. Wyższa szansa na osteoporozę, gdy jesteś star szy - Brak ćwiczeń oznacza, że jesteś na wyższe ryzyko rozwoju osteoporozy, gdy jesteś starszy, a to ma wiele komplikacji związanych z nim.

Czy teraz widzisz potrzebę, aby wstać i poruszać się trochę więcej?