Istnieje wiele sposobów na to, aby pozostać aktywnym w pracy, ale co by było, gdybyś mógł jednocześnie dodać zastrzyk pozytywnego morale?

Siedząc przy biurku, łatwo jest skupić się na swojej pracy i nie rozmawiać o niczym z kolegami. Oczywiście jest to dobre dla produktywności, ale nie wpływa dobrze na morale. Nie możesz współpracować lub robić burzy mózgów nad każdym zadaniem i może się zdarzyć, że kilka dni z rzędu będziesz musiał pracować indywidualnie nad jakimś zadaniem. W takim przypadku możesz stać się nieco oderwany od biura, co może wpłynąć na morale w dłuższej perspektywie.

Dobrym sposobem na przezwyciężenie tego problemu i dodanie dodatkowego bodźca do ćwiczeń w tym samym czasie jest zastanowienie się, w jaki sposób biuro może stać się bardziej aktywne razem.

Nie musi to oznaczać organizowania zajęć ruchowych w porze lunchu, choć jeśli masz taką możliwość, jest to świetny sposób. Może to być tak proste, jak zachęcanie pracowników do wychodzenia z domu w czasie przerw i robienia tego w grupie.

Poznajmy pięć sposobów na podniesienie morale i zwiększenie aktywności jako biuro.

  1. Spróbuj j ogi przy biurku - Joga przy biurku w grupie to świetny sposób na rozciągnięcie zmęczonych kończyn, pobudzenie przepływu krwi i jednoczesne zwiększenie koncentracji i skupienia. Wszystko, co musisz zrobić, to odłożyć pięć lub dziesięć minut swojego dnia, aby to zrobić. W tym przypadku, dlaczego nie wygospodarować dziesięciu minut każdego dnia, kiedy każdy odkłada swoją pracę i korzysta z biurowej sesji jogi? To świetna zabawa, a także doskonałe ćwiczenie!
  2. Zachęcanie pracowników do wyjścia na spacer w przerwie na lunch - Jednym z najlepszych zajęć w porze lunchu w pracy jest wyjście na zewnątrz i spacer. Dzięki temu zyskujesz korzyści płynące ze świeżego powietrza i naturalnego światła, ale także ćwiczysz. Zachęcaj pracowników do wychodzenia na zewnątrz w czasie przerw, ale zachęcaj ich do robienia tego w małych grupach, aby wzmocnić relacje zawodowe i morale.
  3. Wypróbuj stojące biurka do współpracy - Może się okazać, że Twoi pracownicy wpadają na bardziej kreatywne pomysły, kiedy wstają i spacerują, więc dlaczego nie spróbować ustawić stojących biurek w miejscach współpracy? Wszyscy wiemy, że środowisko pracy zespołowej i sesje współpracy świetnie wpływają na morale, a dodanie elementu stojącego pomoże wszystkim zwiększyć aktywność w pracy.
  4. Spotkania na stojąco lub na piechotę - Nikt nie lubi niekończących się spotkań, ale jeśli organizujesz spotkania na stojąco lub na piechotę, pomagasz tym spotkaniom utrzymać się na właściwym torze i zakończyć je na czas, a także dajesz uczestnikom szansę na rozprostowanie nóg. W rezultacie wszyscy będą czuli się bardziej czujni i optymistyczni, a Ty unikniesz problemów z morale, które wynikają ze zbyt dużej liczby spotkań z dala od regularnego obciążenia pracą.
  5. Włączenie programu spaceru do pracy - Zachęcaj pracowników do wspólnego chodzenia do pracy lub przynajmniej pokonywania części drogi do pracy, jeśli odległość jest zbyt duża. Możesz wyznaczyć punkty spotkań, w których pracownicy będą czekać na siebie nawzajem, a następnie wspólnie spacerować, przy czym grupy mogą ze sobą rywalizować pod względem liczby przebytych kroków! Może to być również świetny sposób na pozbycie się złych poniedziałkowych nastrojów.

Wypróbowanie tych pięciu pomysłów może pomóc Ci przezwyciężyć brak ruchu, który jest często związany z pracą biurową, ale może też pomóc w poprawieniu nastroju i morale zespołu. Obydwa te elementy są wspaniałymi przedsięwzięciami i mogą przynieść Ci duże korzyści w zakresie produktywności. Ponadto, będzie mniej konfliktów biurowych, ponieważ relacje robocze są wzmocnione, a każdy będzie się dogadywał znacznie lepiej w wyniku.

Jest to rozwiązanie korzystne dla wszystkich, a jeśli chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie, jest to ważny krok w kierunku bardziej aktywnego współczesnego środowiska biurowego.