Współpraca jest kluczowym elementem udanego biznesu.

Praca zespołowa pomaga stworzyć bardziej kreatywne poczucie przestrzeni, a także daje szansę na poszukiwanie kreatywnych i innowacyjnych pomysłów na problemy lub kwestie, które mogą zalegać przez jakiś czas. Ponadto, współpraca jest idealnym sposobem na podniesienie morale i stworzenie przyjemnego miejsca pracy.

Wiemy jednak również, że aktywna praca jest ważna. Pracownicy biurowi wykonują pracę siedzącą, a to oznacza potrzebę wstawania i poruszania się tak często, jak to możliwe, aby przeciwdziałać szkodom wyrządzonym przez zbyt długie siedzenie w fotelu biurowym.

Skoro współpraca jest ważna, podobnie jak aktywna praca, jak można połączyć te dwie rzeczy?

Oto 5 sposobów na to, by sesje współpracy były nieco bardziej aktywne, a tym samym lepsze dla zdrowia i samopoczucia.

Wstań i poruszaj się

Najprostszym sposobem na aktywną współpracę jest wstawanie i chodzenie w trakcie wymyślania pomysłów. Może to pomóc Ci myśleć wyraźniej i być bardziej kreatywnym, ze względu na dodatkowy przepływ krwi do mózgu, kiedy dostajesz trochę ćwiczeń.

Korzystaj z biurek na stojąco

Sesje współpracy na stojąco są świetnym pomysłem i możesz wykorzystać biurka z regulowaną wysokością, aby dać członkom zespołu coś, o co mogą się oprzeć podczas burzy mózgów.

Spróbuj odgrywania ról

Jeśli próbujesz rozwiązać jakiś problem, odgrywanie ról może pomóc Ci wymyślić nowe pomysły, a także jest to sposób, aby wstać z krzesła i poruszać się.

Spróbuj zastosować aktywne siedzenie

Jeśli chcesz usiąść podczas sesji współpracy, dlaczego nie skorzystać z aktywnego siedzenia? Są to krzesła biurowe z pewną różnicą; często mają piłkę do balansowania lub inny niestabilny rodzaj podstawy, co oznacza, że musisz poruszać ciałem lub angażować mięśnie rdzenia, aby utrzymać się w pozycji pionowej.

Stwórz jak najwięcej przestrzeni

Aby być bardziej aktywnym podczas współpracy, przestrzeń musi być duża i wolna od bałaganu. Usuń wszystko, co nie musi się w niej znajdować i otwórz ją tak, aby pracownicy mogli poruszać się podczas burzy mózgów.

Te 5 metod jest łatwych do zastosowania, a dzięki nim Twoja przestrzeń stanie się bardziej zorientowana na pracę zespołową, a także ogólnie zdrowsza.