W dzisiejszych czasach jesteśmy bombardowani przekazem, że musimy być bardziej aktywni i musimy regularnie ćwiczyć.

Jest to rozsądne przesłanie. Jeśli chcesz uniknąć poważnych problemów zdrowotnych, musisz ćwiczyć, aby utrzymać zdrowe serce, przyczynić się do zmniejszenia ryzyka cukrzycy typu II i utrzymać wagę w ryzach. Ćwiczenia są również bardzo przydatne w pokonywaniu stresu, depresji i niepokoju, które są obecnie wszędzie wokół nas.

Jednak czasami trudno jest włączyć ćwiczenia do swojego dnia, gdy pracujesz w biurze. Sama natura pracy biurowej oznacza siedzenie przy biurku i krześle biurowym, zwykle stukając w komputer i rozmawiając przez telefon. Nie da się uciec od tego, co niesie ze sobą praca biurowa, ale można pracować nad dodaniem dodatkowych ćwiczeń w kreatywny sposób.

Na przykład, można używać aktywnego siedzenia, można używać stojących lub chodzących spotkań, a można użyć biurka wysokości stoją, co oznacza, że stoją na chwilę i siedzieć na chwilę, na regularnej rotacji w ciągu dnia. Ważna jest również sama świadomość wstawania i większego ruchu ciała.

Powodem, dla którego wszystko to jest istotne dla pracownika biurowego w szczególności jest coś, co nazywa się chorobą siedzącą. Sprawdź tę infografikę, aby uzyskać więcej informacji.

Źródło - https://elearninginfographics.com/sitting-disease-by-the-numbers-infographic/

Możesz myśleć, że nic z tego nie dotyczy Ciebie, jeśli jesteś kimś, kto chodzi na siłownię każdego dnia, pływa, biega lub uprawia inny rodzaj ćwiczeń. Jednak nie ma znaczenia, czy chodzisz na siłownię codziennie i biegasz na bieżni, aż ociekasz potem - jeśli siedzisz na swoim biurowym krześle przez sześć godzin dziennie (lub niezależnie od tego, ile godzin pracujesz), to niweczysz całą tę dobrą pracę i równie dobrze mógłbyś zostać w łóżku przez dodatkową godzinę i zrelaksować się trochę bardziej!

Ważne jest, aby zachęcać do aktywnej pracy w swoim miejscu pracy. Możesz nawet stworzyć ćwiczenia integracyjne, które obejmują ćwiczenia - nie ma znaczenia, jak to zrobisz, po prostu musisz stworzyć poczucie zdrowia i dobrego samopoczucia w swoim biurze.

Jako indywidualny pracownik, ważne jest również, aby wziąć odpowiedzialność za wstawanie i ruszanie się. Wystarczy, że będziesz trochę kreatywny w tym, jak spędzasz swój dzień.