Zalety drukarek laserowych Okazuje się, że obecnie drukarki laserowe są już takim sprzętem, który jest chętnie kupowany i do wielkich firm jak i też do użytku prywatnego w domach. Klienci najczęściej zwracają uwagę na to, że takie drukarki pozwalają na szybką pracę i drukowanie dużej ilości stron w dobrej jakości, z dużą wydajnością. Kiedyś drukarki były drogie, ale obecnie tak naprawdę po wprowadzeniu licznych udoskonaleń mamy możliwość kupienia ich już za niską cenę. Czasem może to być nawet mniej niż 100 złotych. Użytkownikom może również podobać się to, że drukarki laserowe da się dość łatwo zamienić częściami zamiennymi. są coraz częściej i coraz chętniej kupowanym sprzętem - i to zarówno do wielkich firm, jak też do użytku prywatnego, we własnych domach. Klienci przede wszystkim wskazują na to, iż tego typu drukarki potrafią bardzo szybko i sprawnie wydrukować bardzo wiele stron - są przy tym wydajne, a wydruki są bardzo dobrej jakości.

Na jakiej zasadzie działa tego typu drukarka? W drukarkach laserowych występować będą następujące części zamienne: - Pickup roller lub feed roller - Separator lub Separation Pad - Transfer roller (elektroda rozładowująca) - Bearing - Łożysko wałka grzejnego lub wałka dociskowego - Thermistor - Czujnik temperatury drukarki - Fuser Gear - Zębatka - Fuser - Heting lamp / heating element (lampa grzejna) - Upper fuser roller / heating roller - Fuser slim sleeve - Pressure roller (wałek dociskowy) - Flag - Mechaniczny czujnik np. przelotu papieru - Delivery Roller

Jak działa drukarka laserowa? Jeśli ma być przygotowany wydruk to musi nastąpić współpraca między procesorem obrazu rastrowego oraz fuserem. Proces obrazu rastrowego będzie modelował wiązkę światła, która jest generowana przez laser. Potem następuje zmiana własności fotoelektrycznej powierzchni wałka i obraz zostaje naniesiony na bęben światłoczuły. Potrzebny będzie do tego tak zwany developer. Gdy toner będzie już przeniesiony dotykiem na kartkę będzie mogło nastąpić jego utrwalenie. Właśnie wtedy swoje zadanie wykonuje fuser, który zbudowany jest z dociskowego wałka i grzewczego elementu. To przez przechodzenie przez te wałki papier mocno się rozgrzewa i nadruk zostaje nam nim utrwalony. A my otrzymamy gotowy wydruk z tak zrealizowanego procesu.