Nauka właściwego relaksu to coś, o czym wszyscy moglibyśmy dowiedzieć się więcej.

Jak często siadasz po pracy i naprawdę pozwalasz, by twoje troski odpłynęły?

O wiele bardziej prawdopodobne jest, że opuszczasz biurko na cały dzień, wracasz do domu i wciąż myślisz o rzeczach, których nie zrobiłeś, o rzeczach, które powinieneś był zrobić i o rzeczach, które mógłbyś zrobić lepiej w czasie pracy.

To daje my raczej stilted widok nasz dom i praca-life równowagę, powoduje rzeczy ruszać się out of kilter i zostać raczej niezdrowy ogólny.

Czas, który spędzamy na naszych krzesłach biurowych nie jest jedyną rzeczą, na której powinniśmy się skupić w naszym życiu, i ważne jest, aby nauczyć się, jak prawidłowo się zrelaksować i naprawdę nauczyć się doceniać moment, w którym jesteśmy.

Czy słyszałeś o mindfulness? Mindfulness to świetny sposób na pomoc w stresie w miejscu pracy, ponieważ zmusza Cię do pozostania tu i teraz i powstrzymuje Cię od życia przeszłością lub wybiegania w przyszłość.

Podczas gdy ja bierze czas opanowywać mindfulness, ja jest wielkim sposobem zaczynać twój stresu zarządzanie w pracy wysiłki, i jeden który także daje ci innym korzyściom w twój życiu.

Jak oddychanie może pomóc w stresie w pracy?

Oprócz przesuwania twój mindset daleko od przeszłości lub przyszłości i w teraźniejszość, oddychanie jest coś który może pomagać ciebie. Wspaniałą rzeczą jest to, że już to robisz, właśnie teraz! Po prostu musisz nauczyć się, jak wykorzystać jego moc i użyć go jako techniki zarządzania stresem w miejscu pracy.

Kiedy skupiasz się na swoim oddechu, uziemiasz się. To jest jedyna rzecz, którą możesz kontrolować, kiedy wszystko inne wokół ciebie może się kręcić i przesuwać. Kiedy chwytasz się czegoś solidnego, jesteś zakotwiczony do ziemi i do chwili, w której się znajdujesz.

Kiedy więc siedzisz przy biurku i czujesz, że zaczyna ogarniać cię panika, zwróć uwagę na swój oddech. Zauważ go, rozpoznaj i uznaj. Samo przesunięcie uwagi od rzeczy, która powoduje, że się stresujesz, do oddechu, w rzeczywistości rozprasza cię natychmiast.

Sprawdza ten wideo który wyjaśnia trochę więcej o oddechu i jak ono może używać pomagać w pracy stresu sytuacjach, as well as z niepokojem i depresją.

Skupianie się na oddechu w ten sposób może być bardzo przydatne w różnych sytuacjach, zwłaszcza gdy jesteś zły. Jeśli niedawno miałeś konflikt w miejscu pracy z jednym z sąsiadów z biurka, nie jest dobrym pomysłem, aby się wyładować lub powiedzieć coś, czego możesz żałować. Zamiast tego oderwij się i poćwicz kilka głębokich ćwiczeń oddechowych, aby się uspokoić i przywrócić się do chwili obecnej.

Szybka metoda do wykorzystania idzie trochę tak:

  • Wdychaj przez nos przez liczbę pięciu, używając powolnego i stabilnego sposobu podczas liczenia
  • Wstrzymaj oddech na trzy, licząc powoli jeszcze raz
  • Zrób wydech przez usta, upewniając się, że kontrolujesz oddech w ten sam powolny i stały sposób, przez kolejną liczbę pięciu.
  • Powtarzaj ten proces, aż poczujesz, że odzyskałeś kontrolę.

Pod wieloma względami jesteśmy zdani na łaskę naszych własnych umysłów. Chociaż mózg może być bardzo potężnym i skomplikowanym organem, czasami jest również naszym najgorszym wrogiem. Główne przyczyny stresu w miejscu pracy to próby zrobienia zbyt wiele w zbyt krótkim czasie, nierealistyczne terminy i cele oraz zbyt wiele zmian. Nasze mózgi reagują na te sytuacje negatywnie, czego skutkiem jest stres.

Zwracając uwagę do wewnątrz i wykorzystując oddech, chwytasz to, co nigdy się nie zmienia, co daje ci poczucie stabilności, kiedy możesz mieć wrażenie, że wszystko wokół ciebie wymyka się spod kontroli. Dla ludzi które regularnie doświadczają stresu związanego ataki paniki, to jest wielki sposób uspokajać, ale ja może używać dla stresu w ogólności zbyt.

Stres w pracy może być powszechny, ale to nie znaczy, że nie możemy czegoś z nim zrobić, a twój oddech jest idealnym narzędziem do wykorzystania; plus, jest darmowy!