Znasz to powiedzenie: "All work and no play ...".

Przestrzeń biurowa to nie tylko praca, która się w niej odbywa, ale także sposób, w jaki pracownik poświęca jej czas. Ciągła praca jest po prostu niemożliwa, a próbując tego, narażasz się na stres. Z tego powodu, myśląc o meblach biurowych i projektowaniu biura, należy uwzględnić również przestrzeń do relaksu.

Jak więc udekorować i umeblować te przestrzenie?

Należy pomyśleć o relaksujących kolorach, takich jak błękity, zielenie i żółcie, a także o dodaniu tekstury do mebli. Ponadto należy upewnić się, że pomieszczenia te nie znajdują się w pobliżu hałaśliwych miejsc, np. głównego pomieszczenia biurowego, sali konferencyjnej lub stołówki.

Wybrane meble powinny przypominać pod wieloma względami coś, na czym można się zrelaksować w domu. Pomyśl raczej o poduszkach niż twardych powierzchniach, być może o krzesłach z siatki, a w zasadzie musisz dodać ładne meble biurowe, które są nastawione raczej na spędzanie czasu wolnego niż na dotrzymywanie terminów.

Pomyśl po prostu, jak chciałbyś się zrelaksować, odrywając się na pięć minut od biurka. Czy chcesz być otoczony przez naturę? Czy wolisz jasne kolory? A może muzyka i dzieła sztuki? To wszystko są elementy, o których warto pomyśleć, projektując przestrzeń relacyjną, ale meble, które wybierzesz, powinny być przede wszystkim wygodne.

Czy masz jakieś inne pomysły na urządzenie przestrzeni do relaksu?