Drukarka dla studenta Wydaje się, że student bez komputera to tak naprawdę obecnie już nie jest możliwe. Zamiast przesiadywania w bibliotekach obecnie studenci wszystkiego co ich interesuje starają się szukać w sieci, a nie w drukowanych książkach czy skryptach. Nie ma się więc co dziwić, że w każdym mieszkaniu studenckim czy akademiku znajduje się także drukarka, ponieważ z sieci właśnie to wszystko drukujemy co jest nam potrzebne.

Tusz czy laser?

Każdy kto myśli o tym, by kupić drukarkę musi się zdecydować albo na technologię laserową albo atramentową. Przed laty raczej wybór nie był tak szeroki, dlatego, że atramentowe drukarki po prostu były tańsze dla zwykłego użytkownika. Obecnie jednak bardzo wiele się zmieniło i technika druków laserowych bardzo mocno się zmieniła a to doprowadziło do sytuacji, w której przygotowuje się już nieco tańsze drukarki laserowe i mają one również zdecydowanie mniejsze rozmiary co dla wielu użytkowników będzie miało istotne znaczenie. Precyzja i szybkość W przypadku drukarek laserowych można oczekiwać doskonałej jakości wydruków, które dodatkowo będzie można szybko uzyskać, ponieważ taka drukarka naprawdę bardzo sprawnie sobie radzi.

Natomiast, gdy chodzi o atramentówki należy zauważyć, że ten rynek też się ciągle zmienia. Producenci starają się udoskonalać swoje sprzęty i wprowadzają różne rozwiązania, które sprawiają, uda się osiągnąć tańsze wydruki w naprawdę dobrej jakości. Samodzielne tankowanie zamiast kartridży Między innymi Epson zdecydował się wprowadzić takie rozwiązania, które pozwalają zmniejszać koszty. Chodzi oczywiście o to, że mamy specjalny system zasilania kartridża tuszem, co będzie można wygodnie samodzielnie zrealizować i nie będzie trzeba za każdym razem decydować się na kupno nowego kartridża. Dzięki temu tak naprawdę uda się osiągnąć koszty wydruków porównywalne do kosztów przy drukarce laserowej. Taka forma drukarek Epson z rodziny ITS obecnie staje się coraz bardziej popularna i cieszy się sporym zainteresowaniem kupujących. W domach studenckich takie właśnie wydajne sprzęty drukujące dobrze się sprawdzają i na pewno warto się na nie decydować.