Czy to, co jesz, wpływa na to, jak się czujesz?

W pewnym sensie tak!

Pomyśl o tym, jak się czujesz, kiedy siedzisz przy biurku po południu. po południu, po zjedzeniu szczególnie ciężkim, pełnym węglowodanów lunchu. Czy czujesz się wydajny i lekki? Nie. Czujesz się ciężki i ospały.

Czy czujesz się pełen energii przez cały dzień po zjedzeniu przekąski o dużej zawartości cukru? Możesz czuć się pełen energii przez godzinę lub dłużej, a potem doznajesz załamania, które sprawia, że desperacko pragniesz kolejnego uderzenia cukru.

Nasze ciała potrzebują odpowiedniego rodzaju paliwa, aby praca, którą wykonujemy z naszych foteli biurowych, była nie tylko wysokiej jakości i pozbawiona błędów, ale również, abyśmy czuli się w tym samym czasie podniesieni na duchu.

Czy zatem to, co jesz, może mieć wpływ na to, jak bardzo jesteś zestresowany?

To może się przyczynić, to na pewno.

Żywność, której należy unikać, jeśli chcesz zmniejszyć swój stres w miejscu pracy

Jeśli chcesz znaleźć odpowiednie przekąski, które zapewnią Ci produktywność i redukcję stresu, warto unikać poniższych produktów.

Wszystko, co słodkie

Mówimy tu o słodyczach i czekoladzie. Możesz je kochać, na pewno większość ludzi to robi, ale to nie pomaga w stresie. Powodem jest to, że że kiedy cierpisz z powodu stresu w pracy, twoje ciało pompuje kortyzol, hormon stresu. Ten hormon jest również odpowiedzialny za pracę z poziomem cukru we krwi, utrzymując je w równowadze i nawet. To wyjaśnia, dlaczego masz załamania energii, gdy jesz nadmiernie cukrowe rzeczy.

Tak więc, kiedy jesz coś słodkiego, kortyzol jest zaangażowany w obraz. Kiedy jesteś już zestresowany, nie potrzebujesz więcej tego szczególnego hormonu kopiącego wokół!

Ten szczególny punkt działa również z sztucznych słodzików zbyt - uniknąć!

Przetworzone formy węglowodanów

Prawdopodobnie zauważysz, jak ospale się czujesz, kiedy wracasz do stołu konferencyjnego po lunchu z dużą ilością węglowodanów, ale to nie jedyny problem. Przetworzone węglowodany mogą również wpływać na poziom cukru we krwi, a jak już wspomnieliśmy, oznacza to, że więcej kortyzolu musi zostać uwolnione do cukru we krwi, aby spróbować zrównoważyć sytuację.

Dodatkowo, kiedy czujesz się ospały i ociężały, prawdopodobnie zauważysz więcej stresu w miejscu pracy, ponieważ nie nie podoba ci się sposób, w jaki się czujesz i nie możesz się poruszać lub myśleć tak szybko, jak potrzebujesz. To wszystko zwiększa presję.

Zbyt dużo kofeiny

Podczas gdy jedna lub dwie filiżanki kawy dziennie nie jest niczym złym, zwłaszcza że wiemy, iż kofeina może pomóc pobudzić nasze umysły rano, zbyt wiele czegokolwiek zawierającego kofeinę może przyczynić się do stresu w pracy. Jest to szczególnie punkt, jeśli kawa jest słodzona, jak już wspomnieliśmy, co cukier robi do swojego ciała.

Nadmiar kofeiny działa również na układ nerwowy, podnosząc ciśnienie krwi i sprawiając, że Twoje serce szybciej bije. W rezultacie prawdopodobnie poczujesz się bardziej niespokojny i zmartwiony, co nie pomaga, gdy siedzisz w kabinie biurowej, próbując skoncentrować się i skupić na ważnym zadaniu.

Jak widać, unikanie poszczególnych kłopotów może pomóc Ci odczuwać mniejszy stres w pracy. Więc, co powinieneś jeść?

Wszystko inne niż powyższe w zasadzie! Skup się na zdrowych i organicznych potrawach, jak najwięcej, ze świeżymi owocami i warzywami wysoko na liście priorytetów. Dodaj dużo chudego mięsa, zwłaszcza kurczaka i ryb dla wzmocnienia mózgu, a zauważysz, że nie tylko jesteś szczęśliwszy w swoim umyśle i bardziej zdolny do koncentracji, ale masz więcej energii w wyniku.

Na koniec dnia musimy przyjrzeć się skutecznym strategiom zarządzania stresem w miejscu pracy, jeśli chcemy go całkowicie wykopać. Nie zawsze jest to łatwe, ale zidentyfikowanie konkretnego czynnika wywołującego stres jest pierwszym krokiem. Gdy już to zrobisz, możesz pracować nad zmniejszeniem jego skutków, mówiąc o nim głośno o nim, i pracując wokół niego w inny sposób.