Wszyscy wiemy, że ćwiczenia są dobre dla Ciebie.

Nie tylko regularne ćwiczenia pomagają utrzymać zdrowe serce, ale pracują mięśnie, kości, więzadła i może również zrobić wiele, aby pomóc utrzymać wagę w ryzach. Oczywiście, regularne ćwiczenia są również znane jako stres-busting i może pomóc z niepokoju i depresji też.

Możesz myśleć, że nie możesz być aktywny, kiedy jesteś w pracy, po prostu dlatego, że jako pracownik biurowy siedzisz przy biurku przez cały dzień lub jesteś na spotkaniach, siedząc wokół mebli w sali konferencyjnej. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele sposobów na zapewnienie sobie odrobiny treningu w ciągu dnia pracy, i nie wymagają one wcale noszenia lycry ani pocenia się!

Na przykład stojące stoły są świetnym sposobem, aby stać trochę podczas pracy, a następnie usiąść, na przemian. Możesz również spróbować spotkań na stojąco lub nawet spotkań na piechotę. Warto jednak spróbować wprowadzić elementy aktywnej pracy, które mogą przynieść korzyści także w innych obszarach, takich jak budowanie ducha zespołu i zwiększanie morale.

W takim razie, co powiesz na regularne sesje ćwiczeń zespołowych?

Sprawdź tę infografikę, która mówi o korzyściach płynących z ćwiczeń z innymi ludźmi wokół ciebie.

Źródło - https://www.allwellnessguide.com/benefits-of-working-out-with-other-people-infographic/

Ten pomysł może przybrać wiele form. Na przykład, możesz mieć regularne sesje jogi przy biurku, być może raz dziennie przez dziesięć minut. Możesz mieć ćwiczenia budowania zespołu od czasu do czasu, może raz w miesiącu, które obejmują trochę ćwiczeń. Możesz też stworzyć drużynę sportową, np. biurową drużynę piłki nożnej, siatkówki, rugby lub krykieta. Możesz poszukać innych firm w pobliżu, które również mają drużyny sportowe i założyć ligę!

Oczywiście nie ma znaczenia, ile ćwiczysz poza pracą, jeśli w ciągu dnia spędzasz wiele godzin w pozycji siedzącej. W takim przypadku należy połączyć sesje ćwiczeń zespołowych z aktywną pracą. Oznacza to zachęcanie pracowników do wstawania i ruszania się w ciągu dnia, upewnianie się, że każdy robi sobie przerwę i dodawanie mebli biurowych, które mogą pomóc pracownikom stać się bardziej aktywnymi podczas pracy, takich jak aktywne siedzenia lub stoły z regulacją wysokości.

Im bardziej zachęcamy pracowników do aktywności w ciągu dnia, tym większe korzyści dla ich zdrowia i wydajności. Jeśli dodamy do tego wspomniane wcześniej sesje ćwiczeń, możemy liczyć na wzrost morale i silniejsze relacje w pracy. Oznacza to mniej konfliktów, mniej błędów i bardziej pozytywne środowisko pracy jako całość.

Łatwo jest myśleć, że siedzenie przez cały dzień i powolne pokonywanie drogi przez swoją listę zadań jest pozytywną rzeczą, i choć jest to dobre dla postępu listy rzeczy do zrobienia, nie jest to tak wspaniałe dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Choroba siedząca jest bardzo realną rzeczą, a ryzyko dla twojego zdrowia jest bardzo niebezpieczne, chyba że podejmiesz kroki (dosłownie), aby zmienić rzeczy.

Inną dobrą propozycją jest zorganizowanie konkursu wśród pracowników na to, kto zrobi najwięcej kroków w ciągu dnia. Wszystko czego potrzebujesz to krokomierz i tablica liderów! Osoba, która wygra, może otrzymać nagrodę na koniec tygodnia. To świetny sposób, aby zachęcić wszystkich do większej aktywności. Możesz nawet zachęcić pracowników do wspólnego chodzenia do pracy, a może nawet do pokonywania części drogi, jeśli odległość jest zbyt duża. To również podnosi morale, ponieważ daje bardziej społeczny element dnia i po raz kolejny zachęca do silniejszych relacji w pracy.

Istnieje wiele sposobów na zachęcanie do aktywnej pracy i być może prawdą jest, że biuro, które ćwiczy razem, pozostaje razem przez wzloty i upadki świata biznesu!