Bardzo łatwo jest po prostu siedzieć przy biurku przez cały dzień i próbować przebrnąć przez swoją listę rzeczy do zrobienia. Możesz myśleć, że robisz wszystko, aby być produktywnym, idąc tą drogą, ale czy kiedykolwiek przestałeś myśleć, że być może nie jest to najlepsza opcja?

Widzisz, kiedy siedzisz przez długi okres czasu i próbujesz się skupić, zawsze trafisz na punkt, w którym nie będziesz mógł myśleć ani sekundy dłużej. Musisz zrobić sobie przerwę!

Ponadto, jeśli siedzisz przez długi okres czasu na krześle biurowym, nie robisz też wiele dobrego swojemu ciału.

Jako pracownicy biurowi prowadzimy siedzący tryb życia. Możesz się na to obrazić, zwłaszcza jeśli jesteś kimś, kto codziennie chodzi na siłownię przed lub po pracy, ale prawda jest taka, że jeśli spędzasz 5 lub więcej godzin dziennie, siedząc przy biurku swojego projektanta, cofasz całą swoją dobrą robotę i jesteś w związku z tym całkowicie siedzący.

Szokujące, prawda?

Dobra wiadomość jest taka, że możesz to zmienić, będąc bardziej aktywnym w pracy, a jednym ze sposobów na to jest pomyślenie o aktywnym siedzeniu.

Co to jest siedzenie aktywne?

Aktywne siedzenie to szereg różnych mebli biurowych, które pozwalają na wykonywanie ćwiczeń w pozycji siedzącej. Istnieje niezliczona ilość różnych innowacji, ale są to naprawdę zdrowe krzesła biurowe, o których używaniu warto pomyśleć!

Większość aktywnych metod siedzenia siedzi na podstawie, która jest niestabilna. Nie oznacza to, że są one niebezpieczne, oznacza to, że musisz użyć mięśni rdzenia, aby utrzymać się w pozycji pionowej i wygodnej podczas siedzenia na krześle. To samo w sobie oznacza, że pracujesz nad swoim rdzeniem, a zatem pracujesz nad swoim ciałem.

Oczywiście, są inne rzeczy, które możesz zrobić, aby być aktywnym podczas siedzenia, takie jak poruszanie nogami, robienie odcinków krzesła, a nawet próbowanie miejsca jogi krzesełkowej.

Zobacz ten film, który mówi o znaczeniu pozostawania aktywnym w pracy i ogólnie o aktywnym siedzeniu.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, sprawdźmy pięć powodów, dla których aktywne siedzenie zmieni Twoje życie zawodowe na lepsze.

  1. Aktywne siedzenie pomoże Ci stać się bardziej czujnym - Kiedy się poruszasz, wysyłasz ważne składniki odżywcze i przepływ krwi do mózgu. Dzięki temu jesteś bardziej skupiony i skoncentrowany na wykonywanym zadaniu, co pozwala Ci być bardziej produktywnym.
  2. Aktywne siedzenie ćwiczy twój rdz eń - Silny rdzeń jest niezbędny, jeśli chcesz uniknąć wspólnych problemów, takich jak ból pleców. Wszyscy wiemy, że ból pleców jest bardzo powszechnym problemem we współczesnym świecie biurowym, ale fakt, że musisz używać mięśni rdzenia, aby zachować stabilność na krześle, oznacza, że wzmacniasz je, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
  3. Aktywne siedzenie pomaga w walce z chorobą lokomocyjną - Tak, siedzisz, ale w tym czasie ćwiczysz, więc oznacza to, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby walczyć z powszechnymi zagrożeniami dla zdrowia, które powodują chorobę lokomocyjną.
  4. Aktywne siedzenie pomaga poprawić postawę - Ponownie, używając mięśni rdzenia oznacza, że będziesz siedział pionowo i poprawnie, dlatego poprawiasz swoją postawę. Pozytywna postawa jest bardzo korzystna dla zdrowia, zarówno w pracy, jak i z dala od biurka.
  5. Aktywne siedzenie może sprawić, że będziesz szczęśliwszy - Kiedy czujesz się zdrowszy, masz pomysły i jesteś produktywny, będziesz szczęśliwszy w swoim środowisku pracy. Poprawia to nastrój, morale i sprawia, że dni pracy są o wiele przyjemniejsze.

Aktywne siedzenie jest z pewnością czymś, co staje się coraz bardziej powszechne, a w miarę jak stajemy się bardziej świadomi zagrożeń wynikających ze zbyt długiego siedzenia, być może jeszcze więcej biur będzie stosować innowacyjne krzesła biurowe jako wspólną cechę.