Co sądzisz o pracy na stojąco przy biurku? Czy uważasz, że to produktywny pomysł, a nawet zdrowy? A może uważasz, że to po prostu trochę dziwne?

Wyobraź sobie, że wchodzisz do zatłoczonego biura na planie otwartym, rozglądasz się, a połowa ludzi stoi i pisze na klawiaturze, a połowa siedzi. Trochę dziwne? Może i tak, ale biurka stojące, np. z regulacją wysokości, są bardzo korzystne dla zdrowia.

Dotychczasowe badania wykazały, że siedzący tryb życia, np. długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej, może przyczynić się do zwiększenia ryzyka chorób serca, rozwoju cukrzycy oraz problemów z dolną częścią pleców i szyją. Zasadniczo powinniśmy się więcej ruszać, ale kiedy masz pracę biurową, może to być trudne. Jak temu zaradzić? Wciśnij przycisk, ustaw biurko i wstań na chwilę! Może to również zwiększyć produktywność Twojego mózgu.

A wszystko to dzięki temu, że po prostu stoisz!

Nie martw się, Twoje superwygodne krzesła biurowe nie staną się w najbliższym czasie zbędne, ponieważ zbyt długie stanie może być równie szkodliwe! Chodzi o to, aby znaleźć dobre źródło środka.

Co sądzisz o pracy stojącej przy biurku? Czy jest to coś, co Ci się podoba? Sprawdź meble biurowe UK online, aby przekonać się, jak działają tego typu biurka - możesz być mile zaskoczony tym, jak wiele pracy uda Ci się wykonać!